سبک کوبیسم

سبک کوبیسم چیست و انواع آن کدام است؟

5/5 - (6 امتیاز)

سبک کوبیسم چیست؟

کوبیسم یک رویکرد جدید انقلابی برای بازنمایی واقعیت بود که در حدود سال‌های 1907-1908 توسط هنرمندان پابلو پیکاسو و ژرژ براک ابداع شد. آن ها نماهای متفاوتی از موضوعات (معمولاً اشیاء یا فیگورها) را در یک تصویر کنار هم آوردند و در نتیجه نقاشی هایی به وجود آوردند که تکه تکه و انتزاعی به نظر می رسند. در ادامه در سایت سفارش طراحی چهره هایپررئال، درباره این سبک، هنرمندان معروف آن و انواع CUBISM می پردازیم. با ما همراه باشید.

سبک کوبیسم
سبک کوبیسم در سال 1907 توسط پیکاسو به وجود آمد

تاریخچه کوبیسم

کوبیسم یکی از تاثیرگذارترین سبک های قرن بیستم بود. به طور کلی پذیرفته شده است که این سبک در حدود سال 1907 با نقاشی مشهور پیکاسو Demoiselles D’Avignon که شامل عناصر این سبک بود، شروع شد. به نظر می‌رسد نام «کوبیسم» از اظهار نظر منتقد لوئی واکسل گرفته شده باشد که با دیدن برخی از نقاشی‌های ژرژ براک که در سال 1908 در پاریس به نمایش گذاشته شد، آن‌ها را به‌گونه‌ای توصیف کرد که همه چیز را به «طرح‌های هندسی، به مکعب» تقلیل می‌دهند.

سبک کوبیسم

ویژگی های CUBISM

کوبیسم تقریباً امکانات جدیدی را برای پرداختن به واقعیت بصری در هنر گشود و نقطه شروع بسیاری از سبک‌های انتزاعی بعدی از جمله ساخت‌گرایی و نئوپلاستیسیسم بود.

هدف هنرمندان سبک کوبیسم چه بود؟

هدف هنرمندان با تجزیه اشیاء و اشکال به مناطق متمایز – یا صفحات – نشان دادن دیدگاه های مختلف در یک زمان و در یک فضا بود. بنابراین شکل سه بعدی به خود می گرفت. در انجام این کار، آن ها همچنین به جای ایجاد توهم عمق، بر مسطح بودن دو بعدی بوم تأکید کردند. این یک گسست انقلابی با سنت اروپایی ایجاد توهم فضای واقعی از دیدگاهی ثابت با استفاده از ابزارهایی مانند پرسپکتیو خطی بود که از رنسانس به بعد بر بازنمایی غالب بود.

در همین رابطه بخوانید: سبک مینیمالیسم چیست؟

کوبیسم از چه سبکی الهام گرفته است؟

کوبیسم تا حدی تحت تأثیر کار هنرمند معاصر پل سزان قرار گرفت که در آن می توان دید که او چیزها را از دیدگاه های کمی متفاوت نقاشی می کند. پابلو پیکاسو همچنین از ماسک‌های قبیله‌ای آفریقایی الهام گرفته شده است که بسیار سبک یا غیر طبیعی هستند، اما با این وجود تصویری واضح از انسان ارائه می‌دهند. پیکاسو می‌گوید: «یک سر مسئله چشم، بینی، دهان است که می‌توان آن را به هر شکلی که دوست داشتی توزیع کرد».

انواع کوبیسم: تحلیلی در مقابل مصنوعی

می توان دید که کوبیسم در دو مرحله متمایز توسعه یافته است: کوبیسم تحلیلی اولیه و سختگیرانه تر، و مرحله بعدی که به نام کوبیسم مصنوعی شناخته می شود.

در همین رابطه بخوانید: سبک فوتورئال چیست؟

کوبیستم تحلیلی

کوبیسم تحلیلی از سال 1908 تا 1212 اجرا شد. آثار هنری آن شدیدتر به نظر می رسند و از درهم آمیختگی هواپیماها و خطوط با رنگ های خاموش سیاه، خاکستری و اخری تشکیل شده اند. این کوبیسم تحلیلی نامیده می‌شود، زیرا کالبد شکافی ساختار یافته آن از موضوع، دیدگاه به دیدگاه، منجر به تصویری تکه‌تکه از دیدگاه‌های متعدد و سطوح همپوشانی می‌شود. دیگر ویژگی‌های متمایز نوع تحلیلی، پالت رنگ‌های ساده شده بود، بنابراین بیننده از ساختار فرم و تراکم تصویر در مرکز بوم منحرف نمی‌شد.

کوبیسم تحلیلی

کوبیسم مصنوعی 

کوبیسم مصنوعی SYNTHETIC CUBISM مرحله بعدی این سبک است که به طور کلی مربوط به سال های 1912 تا 1914 در نظر گرفته می شود و با اشکال ساده تر و رنگ های روشن تر مشخص می شود. آثار CUBISM مصنوعی نیز اغلب شامل عناصر واقعی کلاژ شده مانند روزنامه‌ها هستند. گنجاندن اشیاء واقعی به طور مستقیم در هنر شروع یکی از مهم ترین ایده ها در هنر مدرن بود.

کوبیسم مصنوعی
سبک مصنوعی کوبیسم

کوبیسم مصنوعی زمانی آغاز شد که هنرمندان شروع به اضافه کردن بافت و الگو به نقاشی‌های خود کردند و با استفاده از چاپ روزنامه و کاغذ طرح‌دار کلاژ را آزمایش کردند. کوبیسم تحلیلی در مورد شکستن یک شی (مانند یک بطری) دیدگاه به دیدگاه، به یک تصویر تکه تکه بود. در حالی که کوبیسم مصنوعی در مورد صاف کردن تصویر و از بین بردن آخرین آثار کنایه از فضای سه بعدی بود.

مجموعه های کاغذی پیکاسو نمونه خوبی از کوبیسم مصنوعی هستند.

سفارش نقاشی چهره

اگر به دنبال یک هدیه خاص ولنتاین یا تولد هستید، یا برای خرید کادو شیک دچار تردید هستید، ما به شما سفارش نقاشی چهره سیاه قلم را پیشنهاد می کنیم. در سایت هایپررئال شما می توانید انواع نمونه کار سبک هایپررئال و فوتورئال نقاشی چهره را مشاهده کنید. به پشتوانه سال ها تجربه و صدها نمونه کار واقعی، مفتخر هستیم که پذیرای سفارش شما باشیم. بدین منظور کافیست تا عکس خود را برای سایت سفارش نقاشی هایپررئال ارسال نموده و یا روی واتساب بفرستید. شماره تماس ما: 09027092870 می باشد.

سایت سفارش نقاشی سیاه قلم

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.