چطور نقاشی طبیعی تری بکشیم؟

5/5 - (7 امتیاز)

روش های طبیعی تر کردن نقاشی 

وقتی از شاگردانم می پرسم که بزرگترین تقلای آن ها در نقاشی چیست، متداول ترین پاسخ تاکنون این است: “من می خواهم نقاشی هایم واقعی تر به نظر برسند.” من فکر می‌کنم همیشه مهم است که در نقاشی‌هایتان کیفیتی از رئالیسم داشته باشید، مهم نیست که در چه سبکی نقاشی می‌کنید. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که نقاشی رئالیسم به معنای کپی کردن بدون فکر از آنچه می بینید نیست. شما همچنان می توانید از خلاقیت خود برای تغییر موضوع در نقاشی خود و در عین حال حفظ کیفیت رئالیسم استفاده کنید. برای اینکه بدانید چه نکاتی برای کشیدن یک نقاشی طبیعی لازم است با من در سایت سفارش طراحی چهره سیاه قلم هایپررئال همراه باشید.

نکات مهم در کشیدن نقاشی های طبیعی

این نکات برای کمک به شما در خلق عکس‌های بی‌نقص در نظر گرفته نشده است. در عوض، این نکات به شما کمک می‌کند تا نقاشی‌هایی بکشید که کیفیت واقع‌گرایی دارند، اما همچنان شبیه به نقاشی هستند. این همان چیزی است که من معتقدم رئالیسم واقعی است. به هر حال، در اینجا 5 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا نقاشی های واقعی تری خلق کنید:

 • تیرگی و روشنی نقاشی خود را به درستی مشخص کنید
  از لبه های سخت، نرم و گم شده استفاده کنید
  روی عناصر مهم تمرکز کنید و بقیه را ساده کنید
  از مزیت Brushwork قابل مشاهده استفاده کنید

ممکن است عناوین این تکنیک ها کمی گیچ کننده به نظر برسند، عجله نکنید! در ادامه درباره هر کدام توضیح خواهم داد.

مشخص کردن تیرگی و روشنی نقاشی 

ارزش اولین و مهمترین نکته در این پست برای ایجاد نقاشی های واقعی تر است. ارزش روشن یا تیره بودن یک رنگ است و به طور گسترده یکی از مهم ترین عناصر یک نقاشی محسوب می شود. اگر بتوانید با مقادیر دقیق نقاشی کنید، بدون در نظر گرفتن دقت لبه‌ها، رنگ‌ها، شکل‌ها و سایر عناصر، نقاشی شما از کیفیت واقعی برخوردار خواهد بود. فقط به برخی از نقاشی های زیبای سر آرتور استریتون مانند تصویر زیر نگاه کنید. توجه کنید که چقدر واقعی به نظر می رسد، بدون اینکه در واقع آن همه جزئیات بسیار دقیق را داشته باشید.

تیرگی و روشنی نقاشی در طبیعی جلوه دادن آن
Arthur Streeton, Still Glides The Stream, And Shall For Ever Glide, 1890

اگر رنگ را از ترکیب خارج کنم، می توانید ببینید که همه مقادیر چقدر دقیق هستند.

طبیعی کشیدن نقاشی

نقاشی های استریتون احساسی تقریباً بی دردسر دارد. او به دلیل ارزش‌های فوق‌العاده دقیق خود توانست با چنین سبکی آرام نقاشی کند و در عین حال چنین کیفیت رئالیسم را حفظ کرد.

همچنین باید توجه داشته باشید که وقتی من مقادیر دقیق را می‌گویم، معمولاً به روابط ارزشی اشاره می‌کنم (چقدر یک رنگ روشن / تیره در مقایسه با رنگ‌هایی که آن را احاطه کرده‌اند) به جای مقادیر واقعی که در زندگی می‌بینید. روابط ارزشی همان چیزی است که شما واقعاً باید سعی در گرفتن آن داشته باشید، به خصوص اگر محدوده مقدار را به هر نحوی فشرده کنید (نقاشی با کلید بالا یا پایین). بنابراین به جای اینکه به یک رنگ نگاه کنید و از خود بپرسید…

“آن رنگ در کجای مقیاس ارزش قرار دارد؟”

یک سوال بهتر ممکن است این باشد:

«آن رنگ در مقایسه با رنگ‌های اطراف چقدر روشن/تیره است؟».

از لبه های سخت، نرم و گم شده استفاده کنید

لبه به انتقال از یک شکل به شکل دیگر اشاره دارد. این لبه ممکن است سخت، نرم یا گم شده باشد. لبه سخت به این معنی است که یک انتقال بسیار واضح بین دو شکل وجود دارد. یک لبه نرم نوعی درجه بندی بین اشکال دارد. بنابراین انتقال صاف است. لبه گم شده لبه ای است که لبه آن چنان نرم است که به سختی می توانید آن را ببینید. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که دو شکل در کنار یکدیگر وجود داشته باشند که رنگ یکسانی دارند. لبه های گم شده اطلاعات زیادی در مورد فرم سوژه به شما نمی دهند. تصویر زیر انواع مختلف لبه ها را در عمل نشان می دهد:

توجه به لبه ها در کشیدن یک نقاشی طبیعی
توجه کردن به لبه ها برای طبیعی تر کردن نقاشی

یک لبه سخت برای نشان دادن انتقال از پس زمینه تاریک به ساختمان روشن وجود دارد. یک لبه نرم برای نشان دادن تغییر صفحه دیوار ساختمان وجود دارد. لبه گم شده ای وجود دارد که طاقچه از کنار ساختمان بیرون زده است. توجه داشته باشید که چگونه لبه سخت بیشترین اطلاعات را در مورد موضوع در اختیار شما قرار می دهد، لبه نرم برخی اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد و لبه گم شده اساساً هیچ اطلاعاتی را در اختیار شما قرار نمی دهد.

لبه‌ها فوق‌العاده قدرتمند هستند، زیرا می‌توانند بدون نیاز به استفاده از جزئیات، چیزهای زیادی در مورد سوژه به شما بگویند.

برای مثال، یک لبه نرم ممکن است نشان دهد که دید چندانی وجود ندارد. یک لبه سخت ممکن است نشان دهد که منبع نور قوی مستقیماً به سوژه اشاره می کند یا انتقال قابل توجهی از یک شکل به شکل دیگر وجود دارد. مشکل رایجی که من با نقاشان مبتدی می بینم این است که آنها فقط از لبه های سخت استفاده می کنند. این می تواند ظاهری بسیار غیر طبیعی به یک نقاشی بدهد، حتی اگر همه چیز را درست انجام دهید.

پیشنهاد ویژه هایپررئال: سفارش نقاشی چهره با بهترین کیفیت اجرا

روی عناصر مهم تمرکز کنید و بقیه را ساده کنید

من از طرفداران بزرگ ساده سازی در نقاشی هستم. من فکر می کنم تصمیم برای نادیده گرفتن یا کنار گذاشتن جزئیات بسیار سخت تر از درج هر جزئیاتی است که می بینید.

ساده سازی در آثار نقاشی به دو صورت:

1. می تواند “نویز” را در نقاشی های شما کاهش دهد.

2. بر عناصری که واقعاً مهم هستند تأکید می کند.

پیشنهاد من این است که مواردی را که بیشتر در مورد موضوعی که نقاشی می‌کنید به شما علاقه دارند، شناسایی کنید. فوق العاده خاص باشید این می تواند نحوه تابش نور از چمن یا یک آرایش شکل جالب باشد. معمولاً، فقط 1-3 چیز وجود دارد که واقعاً در مورد یک موضوع به شما علاقه دارد. سپس، فقط روی نقاشی آن چیزها تمرکز کنید. سعی کنید بقیه را ساده کنید.

اگر بتوانید عناصر مهم در نقاشی خود را با دقت رنگ آمیزی کنید، پس از نظر واقع گرایی 80 درصد در آنجا هستید. این مهم نیست که سایر عناصر را با دقت کامل رندر کنید زیرا این قسمت ها خارج از تمرکز خواهند بود. اگر نمی توانید چیز خاصی را که در مورد موضوع مورد علاقه شما است شناسایی کنید، شاید وقت آن رسیده است که موضوع دیگری را برای نقاشی انتخاب کنید.

در نقاشی‌ام، زیر تمام چیزی که واقعاً می‌خواستم ثبت کنم، درجه‌بندی ظریف از زردهای اشباع شده در پیش‌زمینه تا ارغوانی‌ها و آبی‌های مات در پس‌زمینه بود، در حالی که در محدوده ارزشی باریکی نقاشی می‌کردم. بنابراین من روی آن تمرکز کردم. من سعی نکردم هر رشته علف را به تصویر بکشم یا کاملاً با آبی آسمان مطابقت داشته باشد.

Dan Scott, Overland Track, 2017
Dan Scott, Overland Track, 2017

از مزیت کناره بندی (brushwork) قابل مشاهده استفاده کنید

کناره بندی قابل مشاهده از نظر من یکی از جالب ترین جنبه های نقاشی سنتی است. اما بسیاری از مبتدیان کاملاً آن را نادیده می گیرند و در برخی موارد سعی می کنند بی وقفه تمام کناره بندی های زیبا را با هم ترکیب و صاف کنند. شما می توانید از براش ورک به روش های مختلفی استفاده کنید، از جمله:

 • برای ایجاد بافت فیزیکی در نقاشی خود.
  برای ایجاد حس حرکت در نقاشی خود با استفاده از قلم موی پیشنهادی.
  برای ایجاد یک افکت رنگ شکسته زیبا که از نزدیک شبیه به هم ریختگی رنگ به نظر می رسد، اما وقتی عقب می روید، به نظر می رسد همه چیز با هم کار می کند. نتیجه می تواند یک لرزش خیره کننده رنگ باشد.

کناره بندی قابل مشاهده چیزی است که به یک نقاشی احساسی نقاشی می دهد.

نقاشی زیر توسط جان سینگر سارجنت نمایشی خارق العاده از قلم مو است. از دور، نقاشی فوق العاده واقع گرایانه به نظر می رسد. اما همانطور که به نقاشی نزدیکتر نگاه می کنید، می توانید این تکه های رنگی به طرز شگفت انگیزی را ببینید و قلم موها به وضوح قابل مشاهده است. این نقاشی مطمئناً همه آن‌گونه که بسیاری از هنرمندان فکر می‌کنند رئالیسم را ایجاد می‌کند، ترکیب و پالایش نشده است.

کناره بندی چپری

آنچه می بینید را زیر سوال ببرید

متأسفانه، چشمان ما اغلب ما را فریب می دهند و آنچه فکر می کنیم می بینیم در واقع همان چیزی نیست که در آنجا وجود دارد. این بیشتر در رنگ و ارزش آشکار است. به عنوان مثال، در تصویر زیر سعی کنید مشخص کنید که آیا مربع A روشن‌تر/تیره‌تر/معادل مربع B است یا خیر. پاسخ ممکن است شما را شگفت‌زده کند.

نقاشی واقعی و طبیعی

شما به احتمال زیاد پاسخ دادید که مربع A تیره تر از مربع B است. اما در واقع، هر دو دقیقاً یک رنگ هستند (تصویر زیر را ببینید).

اگر مربع A را تیره‌تر از مربع B می‌بینید، پس چیزی که اتفاق می‌افتد این است که ذهن شما در حال تنظیم برای سایه ظاهری ایجاد شده توسط جسم سبز است. من در اینجا به جزئیات بیشتری در مورد این موضوع نمی پردازم زیرا این یک موضوع پیچیده است (این موضوع را بیشتر در آکادمی نقاشی بحث می کنم). نکته این است که آنچه می بینید همیشه همان چیزی نیست که وجود دارد.

همچنین، آنچه می بینید ممکن است تحت تأثیر هر ایده از پیش تعیین شده ای که در مورد یک موضوع دارید باشد. برای مثال، ممکن است تمایل داشته باشید که درختی را با رنگ سبز کمی بیشتر از آنچه که در آنجا وجود دارد یا آسمان را با کمی آبی بیشتر رنگ آمیزی کنید، صرفاً به دلیل ایده های قبلی خود در مورد این موضوعات. همچنین به همین دلیل است که ما تمایل داریم سر را کمی بیش از حد بزرگ در پرتره بکشیم، زیرا ناخودآگاه اهمیت بیشتری به سر نسبت به سایر قسمت های بدن می دهیم.

بنابراین مهم است که یاد بگیرید چگونه مانند یک هنرمند ببینید. همه چیز را به عناصر اصلی مانند شکل، لبه، رنگ و خط تقسیم کنید. به عنوان مثال، به جای نقاشی یک خرچنگ، شکل ها، لبه ها، رنگ ها و خطوطی که آن خرچنگ را تشکیل می دهند را رنگ کنید:

Vincent van Gogh, Crab On Its Back, 1889
Vincent van Gogh, Crab On Its Back, 1889

این مقاله در سایت سفارش نقاشی هایپررئال برای شما آماده شده است. امیدواریم که مطالعه آن برای شما هنرجوی گرامی مفید باشد. همچنین اگر قصد سفارش طراحی چهره دارید، کافیست با شماره زیر تماس بگیرید:

0902-709-2870

سفارش طراحی چهره

اگر برای مناسبت های خاص زندگی مانند تولد عزیزان، سالگرد عقد و ازدواج و روز پدر و مادر به دنبال هدیه خاص هستید، این بار نقاشی چهره را انتخاب کنید. شما می توانید با صرف هزینه ای به مراتب کمتر از خرید یک کادو معمولی، یک هدیه ماندگار و نفیس به کسی که دوستش دارید بدهید. بدین منظور، کافیست عکس دلخواه تان را روی واتساپ به شماره 09027092870 ارسال کنید.

سفارش طراحی چهره

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *