چطور نقاشی بهتری بکشیم؟

همه ما می دانیم که داشتن آرامش در هر کاری باعث تمرکز حواس و کسب نتیجه بهتر می شود. نقاشی نیز به عنوان یک کار هنرمندانه از این موضوع مستثنی نیست. در این مقاله روش های کسب آرامش را برای کشیدن یک نقاشی بهتر مرور می کنیم

5 روش موثر در کسب آرامش

1-در محیط پر سرو صدا نقاشی نکنید

اگر می خواهید نقاشی شما خوب از آب دربیاید، شرط اول این است که تمام حواستان را به کار بدهید. بنابراین طراحی و نقاشی کردن در محیط شلوغ و پر سرو صدا می تواند این تمرکز را از شما بگیرد و روی کیفیت کار شما اثر منفی بگذارد. پس سعی کنید محیط کار خود را آرام کنید و از آلودگی صوتی دوری کنید.

2-خواب آرام و کافی داشته باشید

خواب آرام می تواند روی کیفیت زندگی شما تاثیر اساسی داشته باشد. بنابراین سعی کنید شب ها در یک ساعت مشخص به خواب بروید و صبح ها نیز در ساعت مشخصی از خواب برخیزید. فراموش نکنید که ضروریات خواب آسوده را نیز باید فراهم کنید. برای مثال اتاقی با نور کم و استفاده از کالای خواب باکیفیت که به شما خوابی عمیق هدیه کند جزو ضروریات خوابیدن به حساب می آید.

3-از موسیقی ملایم حین کار استفاده کنید

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که می تواند روی راندمان نقاش سیاه قلم تاثیر مثبت داشته باشد، استفاده از موسیقی حین کار است. شما وقتی در حال طراحی یک چهره زیبا هستید، خوب است که یک موسیقی آرامش بخش هم با صدای کم در محیط کار خود پخش کنید. این کار به شما هم انرژی مثبت می دهد و هم تمرکز شما را حفظ می کند.

4-از مصرف غذاهای تند و پر چرب دوری کنید

برای اینکه بتوانید روی نقاشی خود تمرکز داشته باشید بهتر است از پرخوری دوری کنید. مصرف غذاهای تند و حجیم و با چربی بالا می تواند دستگاه گوارشی شما را بیش از حد فعال کند و همین موضوع می تواند آرامش را از شما بگیرد. سعی کنید از میان وعده های سالم در بین کار استفاده کنید. مصرف سبزیجات و مغزها می تواند به شما تمرکز حواس بیشتری بدهد، پس از این ها غافل نشوید.

5-از اشتباه کردن نترسید

به جای اینکه نگران خراب شدن کار و ایجاد اشتباه در طراحی نقاشی خود باشید، از ریسک نکردن بترسید. بهتر است مواردی جدیدی را کشف کنید و کمی فراتر از دانسته های قبلی خود پیش بروید. در این صورت کم کم اعتماد به نفس پیدا می کنید و می توانید با تسلط بیشتری نقاشی کنید.

در همین رابطه بخوانید: اختلال خواب و روش های درمان آن 


edmonds

فاطمه رمضان زاده هستم، طراحی و مدرس نقاشی سیاه قلم به سبک هایپر رئال

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *